Izolacja akustyczna podłogi

Izolacja akustyczna podłogi jest prawie tak samo ważna jak wyciszenie całego budynku. Dźwięk uderzeniowy, który niesie się po wnętrzu przy chodzeniu lub przesuwaniu przedmiotów, może być bardzo dokuczliwy. 

Skuteczne tłumienie niechcianych odgłosów zapewnia izolacja akustyczna podłogi za pomocą pianki poliuretanowej. Jej położenie jest bardzo szybkie, ponieważ łatwo przylega do dowolnej powierzchni, a wykazuje wysoką skuteczność w tłumieniu dźwięków.

Brak izolacji akustycznej skutkuje:

  • Niesieniem się kroków domowników - każdy krok na podłodze generuje hałas, który jest przekazywane w pozostałą część budynku.
  • Dokuczliwym odgłosem przesuwanych przedmiotów
  • Słyszeniem rozmów, które odbywają się za ścianą lub w innej części domu
  • Niesieniem się dźwięków powstałych przez upadające przedmioty

Dzięki izolacji akustycznej, hałas wywołany przez drgania podłogi jest szybko tłumiony. Są pomieszczenia, gdzie wymagany jest wysoki poziom izolacji akustycznej np. w studiach nagraniowych, ale w warunkach domowych aż tak duża zdolność do pochłaniania hałasu nie jest potrzebna.

Świetnym materiałem izolacyjnym jest pianka poliuretanowa, która bardzo dobrze tłumi dźwięki z wewnątrz i zewnątrz budynku.

 

Pianka PUR jest często wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie, do ocieplania i wygłuszania pomieszczeń. Stosuje się ją nie tylko w domach, ale też w szpitalach, fabrykach itp. Izolacja pianą poliuretanową jest niezwykle skuteczna, ponieważ pianka łatwo przywiera do każdej powierzchni i bardzo łatwo pokryć nią podłogi. Niedokładne wypełnienie powierzchni materiałem izolacyjnym skutkuje obniżonym poziomem wygłuszania dźwięków, dlatego szczelne wykonanie izolacji jest warunkiem jej prawidłowego działania.

 

Piana poliuretanowa wyróżnia się spośród innych materiałów izolacyjnych, łatwością ocieplania za pomocą metody natryskowej, która niweluje ryzyko powstania pustych przestrzeni lub mostków termicznych oraz odpornością na zniekształcenia pod wpływem czynników fizycznych lub chemicznych. Pianka PUR to jeden z najlepszych, nowoczesnych materiałów izolacyjnych, które skutecznie wygłuszą dźwięki wewnątrz budynku. 

 

Wykonujemy izolację akustyczna podłogi na terenie: Ostrołęki, Warszawy, Piaseczna, Otwocka, Białej Podlaskiej oraz w Białymstoku.